مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره‌ی تشکل و کار تشکیلاتی

کار باید تشکیلاتی باشد

کار باید تشکیلاتی باشد سراسر کتاب پر است از ایده های تازه و بر زمین مانده. ایده هایی که غبطه ی کارهای تشکیلاتی را می خورد! حرف ها و راهکارهایی نو از زبان مقام معظم رهبری، طی سالیان متمادیِ حضور در عرصه های فرهنگی و سیاسی. کتابی به دور از کلیشه های تکرار مکررات. این…

درباره کتاب

برای ایجاد تشکیلات کارآمد، معیارهایی وجود دارد که باید به آنها توجه شود؛ برخورداری از هدفگذاری و برنامه راهبردی از سویی و توجه به نقش ویژه سرمایه انسانی تشکیلات از سوی دیگر، ابعادی از یک تشکل کارآمدند. در چنین سازمانی، هر کدام از افراد سازمان باید علاوه بر انجام وظایف خود، با تلاش مجدانه و مخلصانه، نقش خویش را برای تقویت تشکیلات به نحو احسن ایفا کنند. و در این میان، مدیر مجموعه نقشی منحصر به فرد دارد؛ زیرا علاوه بر اهتمام به تربیت معنوی و رشد مدیریتی خود، باید توجه ویژه‌ای به زیر‌مجموعه داشته باشد تا بتواند پیشرفت تشکیلات را تضمین کند.
رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به عنوان شخصیتی فعال در عرصه سازماندهی مبارزان و نیروهای جهادی پیش از انقلاب و کسی که از اوان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با قرار گرفتن در مصدر مسئولیت‌های بزرگی همچون عضویت در شورای انقلاب، سازماندهی نیروهای مردمی در ابتدای جنگ تحمیلی، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ریاست شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، ریاست جمهوری و ده‌ها مأموریتی که لازمه‌ی هر کدام سازماندهی تشکیلاتی، مدیریت تشکلهای مردمی و دولتی و تعیین و پیگیری تحقق اهداف تشکیلاتی اسلام در نهادها و ارگانهای انقلابی بوده، اکنون به بزرگترین گنجینه‌ی تجربیات تشکیلاتی بدل گشته و رجوع به آراء معظم له در این عرصه را به یکی از راهبردی‎ترین ابزارها برای فهم نگاه اسلام به تشکیلات و کار تشکلی تبدیل کرده است.


ارسال نظر
: نظر شما

: کد امنیتی